Kdo jsem a co dělám?

Pracuji s energiemi pomocí umění Feng Shui na úrovni prostoru a pomocí metody Access Bars na fyzické a mentální úrovni člověka.

Můj příběh

S velkou pokorou dnes děkuji za to, že jsem prošla všemi momenty, které mě přivedly až do tohoto okamžiku. Jsem šťastná, protože se mohu se věnovat tomu, co mě baví! Svou cestu osobního rozvoje a práce s energiemi vnímám jako poslání.

Jako jeden z prostředků k lepšímu životu využívám znalost umění Feng Shui. Svým klientům ladím domov tak, aby se i jejich život dostal do harmonických vibrací. Pomáhám vymýšlet a stavět domy pro trvalé životní štěstí.

Od chvíle, kdy jsem si přečetla první knihu o Feng Shui, o tom, jak náš domov ovlivňuje náš život, mi bylo jasné, že tohle je to, co mi dává smysl. Po letech jsem se nakonec propracovala až k vlastní Feng Shui poradenské činnosti. Dnes své aktivity rozšiřuji o psaní článků a studium dalších východních věd, kde se pracuje s energií.

Cesta k Feng Shui

Samotná cesta až k dnešku byla ale dost hrbolatá. V jedné chvíli jsem dokonce na celé Feng Shui zanevřela s tím, že to takhle přece nemůže fungovat a v knihách stejně radí každý autor něco jiného.

Bylo to období, kdy jsem se snažila navrhnout si vlastní dům podle Feng Shui na základě znalostí načerpaných z přečtených knih (a že jich nebylo málo!). Zpracovat si návrh nového domu už ale nebylo jen o tom “dát si do jihozápadního rohu symbol partnerství a na kliku dveří tři čínské mince”.

Najednou jsem se v tom ztrácela a byla zoufalá z nejistoty, jak bych měla dále postupovat. Cítila jsem, že v umění Feng Shui je toho určitě ještě víc, nějaký fígl nebo jinak podstatné informace, ke kterým jsem se zatím nepročetla.. A tak jsem celé Feng Shui a knihy o něm pohřbila do krabic a pustila to z hlavy.

Jenže – to, co k vám patří, si vás stejně časem přitáhne. Po letech jsem od jedné moudré ženy dostala tip na knihu, která u mě zájem o Feng Shui zase velmi rychle oprášila. Je to kniha Zbavte se nepořádku s feng-šuej od autorky Karen Kingston a mohu jí každému doporučit.

Mé vnímání tohoto starého čínského umění se díky ní posunulo na úroveň duševního rozvoje. Otevíraly se mi náhledy do hloubky mě samotné. Uvědomila jsem si, jak moc mě Feng Shui v téhle podobě oslovuje. Zároveň mi bylo po předchozích zkušenostech jasné, že pokud do toho chci ještě více proniknout, musím začít studovat jinak.

A tak začala moje objevná cesta za studiem. Feng Shui pro mě byla první branou do studia práce s energiemi. Přirozeně se dostavil zájem o další obory. Postupně jsem navštěvovala kurzy a nacházela další učitele. Začala jsem se věnovat cvičení Čchi kung, které se zaměřuje na vlastní energii člověka na fyzické úrovni. Původně jen pro sebe jako podporu vlastního zdraví. Ovšem jeho účinky na zdraví a rovnováhu těla a mysli jsou tak zásadní, že toto poznání chci sdílet s dalšími lidmi.

Můj osobní rozvoj

U od ranného mládí jsem vnímala, že potřebuji poznat sama sebe a časem jsem přišla na to, že jakákoliv změna v mém životě musí vycházet zevnitř mě samé. Knihy, kurzy, terapie, sezení, regrese, konstelace, meditace – nejrůznější metody a přístupy jsem během let zkoušela na vlastní kůži. Všechny informace, znalosti a zkušenosti jsem pak „filtrovala“ přes vlastní rozum a hlavně srdce.

Dozvěděla jsem se o sobě neskutečné věci, ne všechny byly samozřejmě pozitivní. Musela jsem si projít zkušeností vyrovnání se se svými stinnými stránkami, se svými programy z nelehkého dětství, se svými nočními můrami. Změnila jsem pohled na svou vlastní vysokou senzitivitu, která mi často komplikovala život a začala ji vnímat jako dar. Pomáhá mi v mé práci při naciťování se na prostor i na člověka. Moje vnímání je díky tomu naladěno na velmi jemné úrovně.

Zásadním přelomem pro mě bylo narození mé dcery, kdy jsem si díky zkušenosti porodu vyzkoušela opravdu velkou autosugestivní práci s tělem a podařilo se mi hladce a bezbolestně porodit dítě. Na hlubší úrovni to pro mě byla iniciace do ženství, protože až od této chvíle jsem si připadala jako skutečná Žena. Téma ženské síly a ženskosti je podle mě zásadní, a to nejen pro ženy samotné, ale pro celou naši společnost.

Během života se neustále vyvíjíme, ale důležité je, jestli je to žádoucím směrem. Zjistila jsem z vlastních zkušeností, že my sami máme největší moc nad svým životem, nejsme oběti osudu. Jakmile tohle jednou přijmeme jako svou pravdu, tak se naše dny začnou odvíjet jinak. Jde to postupně a pomalu, ale jde.. Jste si pak jistí, že nechcete zpět staré myšlenky a vzorce chování.

Krásně v tomto procesu pomáhá terapeutická metoda Access Bars, se kterou pracuji. Díky Access Bars pomáhám svým klientům odblokovat vše, co je připraveno se již uvolnit. Nemusíme si už v životě zbytečně škodit zažitými vzorci a bloky.

Cesta srdce

Sebepoznání, osobní rozvoj a práce s energiemi jsou součástí mého života. Tohle je moje osobní cesta – cesta srdce – a těším se na všechna další dobrodružství života, kam mě zavede.

Každý den se snažím být v souladu sama se sebou a s vyšší mocí, která lehce vede mé kroky. Stále nacházím další souvislosti a inspirace, přicházejí ti správní lidé. Jsme všichni v proudu života a vše je přesně tak, jak má být. Mou vizí je, že psaním a mluvením o těchto věcech dokážu inspirovat i další lidi k pohnutí vnímání života, světa, sama sebe..

Ráda bych se tedy díky tomuto blogu s vámi podělila o své zkušenosti a náhledy na svět. Ušetřit vám čas, který jsem strávila hledáním já a předat dál, co jsem se naučila. Chci vám pomoci nabrat ten správný směr ke šťastnějšímu prožívání vašeho života. Ať už skrze Feng Shui, energenickou práci nebo přímou inspirací k vašemu vlastnímu rozvoji.

 

Protože život je dar a smyslem našeho života je prožívat štěstí!

Zuzana Věchtová

 

Mou cestou je inspirovat k opravdovějšímu prožívání skze nalezení lásky k sobě. K lepšímu pocitu ze života díky uvědomění a změnám – ať už v myšlení, těle nebo v prostoru.

Share This