Cvičení Čchi-kung

podle školy

Živý Čchi-kung Michaely Sklářové

          V čem Vám Čchi-kung může pomoci?

Působí preventivně proti nemocem

Uvolňuje energetické blokády na fyzické úrovni

Podporuje oběh krve a lymfy

Pomáhá zaktivovat přirozené sebeléčebné funkce našeho těla

Vyrovnává emoce

Omlazuje buňky v těle

Zvyšuje odolnost vůči stresu

Zklidňuje mysl

Dodává pocit větší tělesné energie

Čchi-kung je starověké čínské umění pro zdraví a dlouhověkost, udržuje tělo a mysl v dokonalé rovnováze. Vychází z bojových umění a je považováno za preventivní část Tradiční čínské medicíny.
Pracuje s energetickým systémem těla tak, aby naše životní síla volně proudila a v žádné části těla nestagnovala.
Cvičení Čchi-kungu pomáhá tělu zachovat si zdraví, obnovit jeho vitální funkce a také zklidňuje emoce a mysl.
Samotné cvičení je velmi jemné, pomalé, zaměřujeme se na vnímání dějů v těle, vnímání přítomného okamžiku a obnovení propojení se sebou samým. Často je Čchi-kung doporučován a cvičen pacienty v rekonvalescenci nebo při chronických nemocech, jako podpora návratu ke zdraví.
Čchi-kung není jen fyzické cvičení, je to propracovaný systém, který vám může pomoci s tím, co zrovna řešíte – a to nejen zdravotně. Protože všechny odpovědi jsou uvnitř, jen je potřeba se znovunapojit na svůj zdroj.  

Kurzy cvičení Čchi-kung vedu podle lektorského programu školy Živý čchi-kung Michaely Sklářové.

Součástí lekce jsou relaxace, sdílení nebo krátké řízené meditace. Tento kurz je vhodný pro všechny věkové kategorie. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti, kondička ani vybavení.

Cvičí se ve stoje, ale v případě potřeby lze i v sedě. Jednotlivé pohyby jsou harmonicky plynulé a pomalé. Cvičení je vhodné i v případě, že máte nějaká zdravotní omezení nebo chronické potíže, které vám nedovolují dělat jiné fyzické aktivity, například jógu. Při zásadnějších zdravotních obtížích je vhodné předem svůj záměr konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Share This